poniedziałek, 19 listopada 2012

Zapraszamy!

Dziś zamiast zabytków, trochę autopromocji ;)

Chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić na otwarcie wystawy archeologicznej pt. 
"Elbląg - życie codzienne w porcie hanzeatyckim",
która odbędzie się w dniu 23 listopada 2012, o godzinie 17:00
 w budynku Domu Rektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu

Integralną częścią wystawy jest książka, o charakterze popularnonaukowym, której okładkę prezentujemy Państwu powyżej. Poprzez pryzmat rzeczy codziennego użytku, staraliśmy się przedstawić historię miasta i życie ludzi zamieszkujących je na przestrzeni wieków. Pragnęliśmy także przybliżyć, zarówno Czytelnikom jak i zwiedzającym, historię badań archeologicznych prowadzonych na elbląskiej starówce, dzięki którym mieliśmy możliwość odkrycia bogatej przeszłości miasta.Bogaty materiał ilustracyjny pozwala z bliska przyjrzeć się przedmiotom używanym przez dawnych mieszkańców Elbląga, a zainspirowane nimi grafiki Bogdana Kilińskiego ukazują ich piękno w zupełnie innym świetle.

Prace nad wystawą zmierzają ku końcowi. Mam nadzieję, że tych kilka zdjęć (prezentujących wystawę "work in progress";) zachęci Państwa do odwiedzenia naszego muzeum, a prezentowana książka sprawi Państwu, tak jak i nam, dużą radość.
Wystawa została zrealizowana (wraz z wydaniem katalogu) dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


4 komentarze:

 1. Wygląda i brzmi zacnie, postaram się być! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja tylko żałuję, że nie mieszkam w okolicach Elbląga. Osobiście także bym odwiedził tą wystawę, bo zapowiada się ciekawie :).

  Żałuję, że Muzeum Historyczne m.st. Warszawy nie prowadzi podobnego bloga, jak Państwa placówka.

  Poza tym trzymam kciuki za wynik drewnianych konstrukcji, odkrytych ostatnio w Elblągu. Mam na myśli przypuszczenia, czy nie została odkryta pozostałość warowni Zakonu Krzyżackiego z XIII wieku.
  (Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,392441,znalezisko-archeologiczne-z-poczatkow-elblaga.html)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydajecie jakąś publikację towarzysząca wystawie ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak napisane w poście i pokazane na zdjęciu wydaliśmy katalog-przewodnik-opowieść o życiu elblążan. Jest to książka dwujęzyczna (polsko-angielska) z dużą liczbą zdjęć obiektów - łącznie 200 zdjęć.

   Usuń