środa, 3 września 2014

Witamy po wakacyjnej przerwie!

Intensywny czas wakacji zaowocował w naszym muzeum szeregiem wydarzeń, na które bardzo chcielibyśmy Państwa zaprosić. Razem z Muzeum Brama Frydlandzka w Kaliningradzie zakończyliśmy dwuletni projekt Museum over the borders. Efekty zrealizowanego wspólnie programu będzie można zobaczyć już w niedzielę, 7 wrześniaW odrestaurowanym budynku Podzamcza zaprezentujemy nowe wystawy dotyczące przeszłości naszego regionu. Ekspozycja Elbingae Reconditus odsłoni inne oblicze Elbląga - miasta o ponad 700 letniej historii.Opowieść ta stanie się bardziej namacalna za sprawą filmu holograficznego - technologii po raz pierwszy, w tak szerokim zakresie, wykorzystanej w muzealnej przestrzeni. Przedsmak tej realizacji prezentujemy tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=Z_-7ZPHsIdw

W związku z tym chcielibyśmy ogłosić mały konkurs, w którym nagrodami są wejściówki na pierwszą projekcję hologramu. Wystarczy zamieścić komentarz pod tym postem. Nagrodzimy autorów pięciu pierwszych komentarzy.

Serdecznie zapraszamy w niedziele, 7 września, o godzinie 16:00 na dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Pierwsza projekcja filmu holograficznego odbędzie się o godzinie 16:30.


Projekt “Muzea ponad granicami” jest współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EISP Litwa-Polska-Rosja 2007-2013

8 komentarzy:

 1. Kamila Domagalska4 września 2014 17:59

  Gratuluję i nie mogę doczekać się wizyty w Muzeum :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno będzie ciekawie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Krzysztof Szulc4 września 2014 18:09

  wow! Brzmi bardzo interesująco!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tez chce iść :)
  Ewelina Mohr

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulujemy! Wejściówki będą do odebrania w holu budynku Podzamcza. Prosimy zgłosić się po odbiór do godziny 16:20. Do zobaczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja już byłem i naprawdę gratuluję. Pytany wczoraj o wrażenia nie mogłem nic powiedzieć, dziś zresztą też układam sobie to wszystko w głowie. Za jakiś czas będę gotów do rozmowy - w tzw. międzyczasie przyjadę zobaczyć jeszcze raz. Zupełnie nie spodziewałem się, że pójdziecie w tą stronę. Naprawdę gratuluję pomysłu i realizacji!
  Janusz Trupinda (icastle.pl)

  OdpowiedzUsuń
 7. Od otwarcia nowej wystawy - każdorazowo, wciąż i niezmiennie wychodzę z niej wzruszona. Tak trochę rodzinnie ją traktuję. Dzięki Wam zrozumiałam absolutną "ślepotę" mojego Taty, kiedy woził mnie do Elbląga w latach 60tych. Wtedy przecież jeszcze Miasto niemal nie istniało. Tak fizycznie jak i w tzw. świadomości powszechnej. Dzięki Waszej wystawie wiem, że Tato wcale nie widział pustyni. Widział i słyszał Miasto z Wtedy ��
  Tak łatwo uderzyć w egzaltację przy aranżacji takich wystaw. Wy tego uniknęliście. Taktownie, oszczędnie. W punkt !

  OdpowiedzUsuń